Vaše lahodná káva je už na stole

Posted by admin on 12.5.2018 in Nezařazené |

Na co se těšíte po příchodu do práce? Na co se těšíte, když ráno vstanete nebo se vracíte z práce domů? Těšit se můžete samozřejmě na spoustu věcí, ale jednou z nich je určitě káva.

Váš oblíbený hrníček nebo šálek, ze kterého stoupá pára, místností se vane příjemná vůně a v hrníčku vás čeká lahodný mok zvaný káva. To je představa pohody mnohých lidí a není se čemu divit. Káva je oblíbeným nápojem na celém světě a bez ní je těžké si cokoliv představit.

Takový kávovník a jeho plody, které jsou podobné třešním, patří mezi ovoce. Daří se mu dobře v subtropických a tropických oblastech a existují dva druhy kávovníku, a sice Arabica a Robusta. Je mezi nimi ten rozdíl, že Arabica zraje 9 až 13 měsíců, Robusta 7 až 8 měsíců.

Sklizené plody se následně zpracovávají různými způsoby a význam pro konečnou chuť kávy má i samotné pražení. Kávová zrna se praží při teplotě 180 až 240 stupňů. Jemně pražená káva má chuť kyselejší, středně pražená je sladší a silně pražená může chutnat až spáleně.

Nekvalitní zrnka kávy poznáte podle světlých zrn s tmavými fleky. Jde o plíseň. Nekvalitní jsou i zrnka s dírkami, protože ty jsou následkem řádění brouka. Naštěstí se k nám už dostává čistá káva, která je očištěna od těchto všech neduhů a pro nás je důležité spíš její skladování, abychom jí uchovali kvalitní a čerstvou.

Má se tedy skladovat při pokojové teplotě, v žádném případě ne v lednici. Balení nechte raději původní. Chuť kávy ovlivňuje i její samotné mletí.

Jak vidíte, tak káva je velice citlivý produkt a její kvalita je závislá na mnoha faktorech. Takže i na konečné přípravě, když si dopřáváte svůj lahodný šálek například espressa nebo klasického „turka.“

Je skvělým společníkem na nejedné akci a každý čeká na tu skvělou větu? „ Dá si někdo kávu?“ I když nic nebude na stole, tak káva prostě nikdy nemůže chybět a konverzace najednou dává smysl a všechno má svůj řád.

Copyright © 2012-2020 Caj-kava-zazvor.cz All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.