Seznamte se s nejznámějšími druhy čajů

Posted by admin on 13.9.2017 in Nezařazené |

Patříte mezi nadšence a milovníky těchto přírodních nápojů, které se vyrábějí z listů čajovníku? Pokud ano, tak se neváhejte seznámit s těmi nejvýznamnějšími druhy čajů, které jsou u nás aktuálně k sehnání. Čím víc jich vyzkoušíte, s tím větší jistotou budete moct říci, co vám skutečně chutná a vyhovuje.

  • Černý čaj

Prochází delším oxidační procesem, díky čemuž má mnohem silnější a intenzivnější aroma. Jedná se o jeden z nejprodávanějších čajů v Evropě. Možná vás zmate barva, která je spíše do červena. Je tomu tak, v Číně, kde se vyrábí, se mu říká červený čaj.

  • Zelený čaj

Ten si prošel naopak co nejkratší oxidací, díky čemuž si uchovává spoustu významných látek a působí tím pádem pozitivně na lidské tělo a organismus. Prevence rakoviny, infarktu, mrtvice či zubního kazu patří pouze mezi malý výběr všech pozitivních účinků, které vás při pravidelném pití čekají.

  • Bílý čaj

Jedná se bezesporu o nejjemnější čaj, který byl dříve poměrně dost vzácný, a proto se nazývá čajem císařů. Typická je pro něj velmi jemná a lahodná chuť, dále je díky vysokému obsahu antioxidantů shledáván za zdraví velmi prospěšný.

  • Kvetoucí čaj

Pití tohoto čaje nebude zážitkem pouze pro vaši chuť a čich, ale také pro zrak. Zakoupíte jej v podobě malé kuličky, která se po zalití vodou rozvine. Tento jev připomíná právě kvetení, což vysvětluje samotný název čaje.

  • Rooibos

Rooibos má svůj původ v jižní Americe, kde se vyrábí nikoliv z listů čajovníku, ale z takzvaného čajovce kapského. Běžně se popíjí v kombinaci s mlékem. Můžete si jej dopřávat i v pozdních večerních hodinách, protože neobsahuje kofein, díky kterému byste mohli mít potíže s usnutím.

  • Honeybush

S rostlinou, ze které se Honeybush vyrábí, se můžeme setkat opět v jižní Americe. Čaj vás překvapí svou jemností a zajímavě sladkou chutí, která je pro čaje atypická.

Copyright © 2012-2020 Caj-kava-zazvor.cz All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.