Káva nebo čaj? Který z těchto dvou je váš oblíbený?

Posted by admin on 25.5.2019 in Nezařazené |

Asi každý už někdy odpovídal na tradiční otázku: „ Dáte si kávu nebo čaj?“.

Je to již jednoduše automatické, protože kávou a čajem disponují zřejmě všechny domácnosti, kanceláře a ani nemluvě o kavárnách a restauracích, kde jsou už úplně samozřejmostí. Tradice kávy a čaje hýbe celým světem, protože v každém státě jsou lidé, kteří si ve velkém dopřávají oblíbený šálek kávy nebo čaje.

Jsou oblíbené díky svému zbarvení, vůni a hlavně chuti, protože jejich specifickou chuť v ničem jiném nenajdete. Vůně čaje a hlavně kávy se dokáže vanout po celé budově, bytě či domě a každý si toto příjemné aroma doslova vychutnává. Je to dokonce vůně domova a každý si pamatuje pohodové chvíle, když si rodiče udělali svoji kávu a zasedli do obývacího pokoje k televizi nebo si jen tak povídali.

To samé platí o čaji, který je součástí pohodových i těžších chvil a je společníkem ve zdraví i nemoci. Jakmile nás trápí nachlazení, stres, tak automaticky si děláme čaj a vybíráme ze všech možných druhů.

Někdo je milovníkem čaje a někdo zase kávy. Ale většina lidí si dopřává obojí a po ránu si dá na probuzení kávu, ke svačině v práci čaj, odpoledne proti únavě zase kávu a večer si při čtení či dívání si na televizi uvaří oblíbený čaj. Nápoje, které se prostě konzumují každý den bez přestání.

Je skvělé také to, že jak u kávy, tak i u čaje natrefíte na spoustu druhů, které si můžete dopřát a zkoušet tak zcela nové chutě a vůně. Každá nová ochutnávka okouzlí vaše chuťové i čichové buňky a jednoduše si takové chvíle do sytosti užíváte.

Proto jsou na trhu druhy čajů jako nejen černý, ale také zelený, žlutý, červený, bílý, polozelený, Oolong, Rooibos, Pu-erh, bylinné či ovocné, aromatizované a také zvláštnost zvaná Maté.

U kávy je to obdobné a kromě výběru podle odrůd kávovníků jako je Arabica a Robusta si můžete vychutnávat takové kávy jako espresso, ristretto, macchiato, cappuccino, latté, frappé, vídeňská, alžírská, irská a mnohé další.

Copyright © 2012-2020 Caj-kava-zazvor.cz All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.