Káva má pozitivní vliv na lidský organizmus

Posted by admin on 7.9.2018 in Nezařazené |

Káva patří už v dávné historii mezi nápoje, které jsou oblíbené po celém světě a kromě povzbuzujících účinků má káva také blahodárné účinky na lidský organizmus.

Již v roce 1820 bylo publikováno, že káva má na lidský organizmus léčivé účinky. Semena rostliny obsahují alkaloid tedy kofein, který má kromě povzbuzujících účinků také vliv na správnou činnost lidského organizmu.

Jedná se především o činnost srdce, mozku, nervů, svalů a má preventivní účinky třeba proti nádorovým onemocněním.

Kromě těchto účinků je také dokázáno, že má káva příznivý vliv také na hubnutí. Snižuje onemocnění respirační a srdeční, má vliv jako prevence mrtvice či diabetes.

Káva je díky kofeinu známá také jako dokonalé povzbuzovalo, Jakmile máte mnoho práce, učení, potřebujete zůstat při nějaké další činnosti čilí, tak si dopřejete hrníček dobré kávy a to nejen doma, v práci, v kavárně, ale kdekoliv na cestách. Je zvykem si jí brát sebou na řízení auta a především dlouhé cesty.

Kofein má dokonce až takové účinky, že konzumenti mají pocit radosti, spokojenosti a štěstí. Působí také jako jakýsi stimulátor, který podporuje rychlé myšlení a koncentraci. Zrychluje také metabolizmus a podporuje srdeční činnost, Právě proto není káva vhodná pro lidi s vysokým tlakem.

Komu nedělá tradiční zrnková káva příliš dobře, tak jí může nahradit instantní či kávou bez kofeinu, ale také celkovými náhražkami jako Melta nebo Caro.

Meltu už znali naši předkové a byla oblíbenou variantou kávy. Není vyrobena z kávovníku, ale z praženého ječmene, čekanky a praženého žita. Může obsahovat také kořeny řepy.

Caro je modernější náhražkou klasické kávy a je vyrobena ze sušeného kořene čekanky a obsahuje také obilní produkty a ječmenový slad. Je skvělým doplňkem stravy a snadno si na ní zvyknete.

Káva je také známá vysokým odvodňováním, takže pokud pijete hodně kávy, je potřebné doplňovat tekutiny a dodržovat správný pitný režim.

Copyright © 2012-2020 Caj-kava-zazvor.cz All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.