Káva jako oblíbený nápoj světa

Posted by admin on 25.3.2019 in Nezařazené |

Zřejmě není na světě člověka, který by aspoň jednou v životě neochutnal ten lahodný a voňavý horký nápoj zvaný káva nebo o něm aspoň neslyšel. Jde totiž o nápoj, který je známý úplně všude a má ve světě společenskou tradici.

Je natolik vyhledávaný, že po něm byly pojmenované i kavárny, které jako prioritu číslo jedna nabízejí právě kávu všech možných druhů. Všude, kam přijdete, vám je nabízena káva jako symbol pohoštění, uctění a navození příjemné atmosféry.

Pro kávu je charakteristické především výrazné aroma, které může být obohacené o další vůně, protože jinak voní tradiční espresso a jinak třeba cappuccino.

Espresso v malých šálcích je dominantou Italů, kteří dokonce jako první vyrobili přístroj na výrobu espressa. Slabší verzi kávy si rádi dopřejí Francouzi, kteří jsou známí malými kavárničkami skoro na každém kroku. Káva je oblíbeným a tradičním nápojem i v Anglii i přes to, že Angličané holdují spíš čaji.

Takové Finsko zase vůbec neuznává kávu instantní zatím, co ve Švédsku se připravuje běžně. Tyto severské země všeobecně si potrpí na tu nejkvalitnější kávu.

Velkými spotřebiteli kávy jsou Rakousko a Německo a možná právě odtud pochází název oblíbené kávy, která si říká Vídeňská. Charakteristickou vlastností této kávy je kombinace se šlehačkou.

Káva se nevyhýbá ani státům v samotné Americe, ve které jsou obyvatelé v posledních letech doslova labužníky kávy a tento nápoj si nechávají připravit především z kávy silně pražené a vysoce kvalitní Arabiky.

Takoví Japonci dávají zase přednost kávě slabší a světlejší a jejich specialitou je káva v konzervách. Zvláštností je v Japonsku fakt, že Japonci neholdují skoro vůbec cappuccinu.

A jak je to s kávou u nás?

Pro nás je káva rovněž důležitým nápojem dne a mnoho lidí si bez ní nedokáže den užívat. Najdete jí v nabídkách všech restaurací, hotelů, kaváren, cukráren, penzionů i tradičních hospod. Káva nechybí ani v automatech či na benzinových pumpách, kde je doslova vyžadována. Dopřáváme si všechny možné druhy kávy, nebojíme se nových chutí a vůní, ale největší poptávka je pořád po tradičním espressu.

Copyright © 2012-2020 Caj-kava-zazvor.cz All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.