Dopřejte si ten svůj šálek kávy

Posted by admin on 7.11.2018 in Nezařazené |

Asi jen málo kdo ještě nikdy neochutnal co jen jediný šálek kávy. Pro někoho to je nápoj, který raději nahradí čajem a pro někoho zase lahodný mok, bez kterého neudělá ani ránu.

Káva je oblíbená především pro svoji zajímavou chuť, aroma a také účinky, kvůli kterým mnoho lidí kávu pije. Díky obsahu kofeinu si dopřejete povzbuzující účinky a také oddálení únavy, co uvítáte na cestě autem nebo v práci.

Maximální vhodná dávka kofeinu se doporučuje cca 300mg/den a to se týká zdravých osob. Těhotné ženy je lepší, když omezí přísun kofeinu na poloviční hodnotu a lidé s onemocněním srdce či vysokým tlakem by měli pít kávu jen s vyjádřením lékaře. Pokud vám lékař ze zdravotních důvodů zakáže kávu úplně, můžete jí nahradit náhražkami jako je Caro či Melta a podobně.

Kromě toho, že si můžete dopřát dávku kofeinu, tak si také můžete vybrat z různých druhů kávy.

Nejčastější varianty lahodné kávy jsou:

 Espresso
 Espresso dopio
 Espresso macchiato
 Caffé latte
 Capuccino
 Americano
 Lungo
 Irská káva
 Alžírská káva
 Vídeňská káva
 Filtrovaná káva
 Instantní káva
 Pravý český „turek“
 Zelená káva

Taková zelená káva se v poslední době setkává s velkou popularitou. A to hlavně z toho důvodu, že je efektivním pomocníkem při hubnutí.

Instantní káva má podobné složení jako káva mletá, akorát instantní je ještě upravena chemicky, aby byla zachována vůně kávy a její specifická chuť. Účinky této kávy jsou závislé na celkové úpravě a dávce kofeinu.

Při samotné přípravě jakékoliv kávy je potřebné dbát na teplotu vody. Neměla by být teplá víc, než 92°C. Po uvaření proto nechte vodu na chvíli odstát. Při pití kávy je důležité také dodržovat pitný režim, protože káva může působit i jako silné diuretikum, tedy vylučování vody z těla. Přidáním mléka či smetany se snižují účinky kofeinu.

Copyright © 2012-2020 Caj-kava-zazvor.cz All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.