Čím je káva tolik výjimečná?

Posted by admin on 12.3.2018 in Nezařazené |

Dobrá káva zavoní asi skoro každým domovem a nejednou kanceláří a firmou. Nápoj, který dodává energii pro start do nového dne, pro zvládání každodenních situací s potřebou nebýt unavení. Má také charakter navození pohody a vychutnání si každého doušku například při posezení s rodinou a přáteli či někde v kavárně.

Jednoduše nápoj, který nemůže v žádné domácnosti ani firmě chybět, protože bez něj je najednou den prázdný a když není káva, tak chybí vlastně i pohoštění. Takže když taková káva dojde, doslova se cítíme prázdní.

V čem tedy spočívá výjimečnost kávy?

Názory na kávu jsou různé a obvykle ti co kávě neholdují, mají na ní názor negativní, protože žijí v tom, že káva má pouze negativní účinky na lidský organizmus a považují jí za drogu. Káva jistým způsobem drogou je a především pro ty, kteří si bez ní den už ani nedokážou představit.

Je tedy výjimeční především tím, že má příjemné aroma, specifickou chuť, dokáže navodit chvíle pohody a relaxace, v čem si je hodně podobná s čajem. Můžete si jí dopřát nejen doma, ale také v práci či v kavárně nebo restauraci a dopřát si chvíle s ní kdykoliv v průběhu dne.

Dále je výjimečná látkami, které obsahuje, a sice především kofeinem. Ten má povzbudivé účinky a pomáhá zvládat únavu, co uvítáte nejen v zaměstnání, ale i třeba za volantem. Kofein je nejvíc používaný stimulant na celém světě.

A nejen proti únavě bojuje káva, ale má také pozitivní vliv na krevní oběh či dokonce hubnutí, slouží jako prevence proti cukrovce, srdečním chorobám, infarktu nebo mrtvici, má dokonce neuroprotektivní účinky jak dokazují některé studie, co znamená, že má vliv na snížení rizika Alzheimerovy nebo Parkinsonovy nemoci. A v neposlední řadě jsou pozitivní účinky na naši psychiku.

A jako u všeho, tak i u kávy platí, že všeho s mírou, protože nadměrné pití kávy může způsobit nechtěnou hyperaktivitu, problémy s trávením a zažíváním, zvýšení krevního tlaku, kofeinový šok a podobně.

Copyright © 2012-2020 Caj-kava-zazvor.cz All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.